ESENCE KRVE A ENERGIE V TAIJI

15.02.2020

Krev zajišťuje výživu. Energie je na ochranu.  

Krev proudí svaly, tkáněmi a končetinami. Energie proudí kostmi, šlachami a cévami. Zdravé šlachy a nehty jsou známkou zdravých kostí. Zdravé vlasy a chlupy jsou známkou zdravé krve. Když je krev silná, vlasy a chlupy jsou bujné. Když je energie plná, šlachy a nehty jsou silné. Tudíž síla krve a energie, klademe-li důraz na krev, se projevuje navenek v robustnosti kostí, kůže a vlasů, zatímco forma a funkce energie a krve, když je zdůrazněna energie, se projevuje uvnitř robustností svalů, šlach a nehtů. Energie se opírá o přibývání nebo ubývání krve. Krev má vztah ke klesání a růstu energie. Klesání a pak nárůst, přibývání a pak ubývání, cyklus pokračuje donekonečna. Využívejte to po celý život a nikdy se nevypotřebujete.

SÍLA A ENERGIE V TAIJI

Energie proudí tkáněmi, končetinami, šlachami a cévami. Síla vychází z krve, svalů, kůže a kostí. Proto má silný člověk vnější robustnost kůže a kostí, což je věc postoje, zatímco energizovaný člověk má vnitřní robustnost šlach a cév, tedy vystupování. Trénink energie a krve s důrazem na energii posílí vnitřní. Trénink krve a energie s důrazem na krev posílí vnější. 

Pokud si uvědomíte funkce těchto dvou věcí, jak energie, tak krve, přirozeně pochopíte základ síly a energie. Když pochopíte, o čem je síla a energie, přirozeně budete schopni rozlišit mezi používáním síly a pohybem energie: pohyb energie budete cítit ve šlachách a cévách, zatímco používání síly pocítíte v kůži a kostech - což jsou skutečně naprosto odlišné věci.