B L O G

Omluva

08.01.2020

Původní web mi někdo hacknul, tak jsem jej musel okamžitě zrušit, abych neohrožoval případné návštěvníky webu. Nyní postupně obnovuji stránky na jiném, bezpečnějším publikačním systému.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Podzimní cvičení - v souladu s novými opatřeními, ...včetně USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 21. října 2020 č. 1078

Děláme 5 hlubokých nádechů a po každém nádechu zadržíme na 5 sekund dech a vydechneme. Potom zhluboka nedechneme po šesté a pořádně zakašleme a zakryjeme si při tom ústa. Potom celý komplex zopakujeme ještě jednou a položíme se na břicho a dáme si podušku pod čelo. V této poloze dýcháme pomalu a zhluboka celých deset minut. Je nutno ležet...

Čchi-Kung je aktivita zaměřená na práci s dechem a vnitřní energií. Jednoduchými jemnými pohyby a hlubokým dechem v přírodě budeme pročišťovat svou vnitřní sílu čchi. Prohloubíme své naladění na sebe a na přírodu.

Dále uvedené zvuky jednotlivých číslic čínského jazyka vyslovujeme hlasitě ve skupině, nebo sami a melodický průběh jednotlivých číslic zdůrazňujeme podle přiložené nahrávky. Charakter zvuku je i v původní čínské výslovnosti velice podobný.