SPRÁVNÉ SPOJENÍ PASU A VRCHOLKU HLAVY V TAIJI

14.02.2020

Vaše hlava je středová osa, jako když je "vrcholek hlavy zavěšený", a vaše ruce jsou jako misky po obou stranách, váš pas je plochou základnou a vy "stojíte jako váhy". Když přijde i ta nejmenší trocha lehkosti nebo tíhy, vznášení nebo klesání, naklánění misek k jedné straně vám všechno odhalí. Když jste zavěšení za vrcholek hlavy a pas je zakořeněný dolů, jste propojení od kostrče až po lebku. 

Když stojím ve vertikální linii, vše závisí na horizontální rotaci. Mé přizpůsobování může zachytit i tu nejmenší změnu a mohu rozlišit všechny míry. 

Když otáčím pasem, mávám velkým praporem. Má mysl dává rozkaz, energie nese směrové tabule a já se přirozeně pohybuji s lehkostí. Celé mé tělo je vybuzené jako ostřílený bojovník arhat. V boji pak bude u druhého buď pozdě, nebo brzy. 

Když se spojím s protivníkem, pošlu ho pryč, ale není nutné, abych se ho snažil poslat do stratosféry. S množstvím obsažené síly stačí, když jen udělám "ha!"a odejde dost daleko. Ale toto je něco, co musí být vyučováno osobně, aby byly dveře otevřeny a byl dobrý výhled