WORK

Pro všeobecně známé pomalé pohyby je nyní tai ji považováno především za způsob zdravého pohybu. Ona vnitřní stránka tohoto původně bojového umění (která se dnes bohužel často vytrácí) zahrnuje i práci s energií, která je pro qigong typická. Mezi tai ji a qigongem je tak úzký vztah. Opravdu velmi zjednodušeně by asi šlo říci, že tai ji představuje především cvičení sestav plynulých pohybů, při kterých se také v různé míře pracuje s energií, zatímco qigong bývá často praktikován i staticky a využití různých druhů energie a technik práce s myslí je v něm mnohem širší a širší je i využití qigongu. 

Co je vlastně cílem cvičení?

Zjednodušeně být šťastný :-) nejprve pracujeme na zlepšení a upevnění fyzického zdraví, později také na harmonizaci emocí a zlepšení funkce jednotlivých orgánů, utišit mysl a naučit se účinně dýchat a relaxovat. 

Tyto "zdravotní cviky" mají totiž více úrovní a účinků na tělo, energii i mysl, než se na první pohled zdá.

  • Osvojení si správných pohybových návyků, stability a přirozenosti v souladu s přírodou a jejími zákony.

https://cse.google.com/cse/create/getcode?cx=006309574023213483426%3Aruvivh05jqh 

<script async src="https://cse.google.com/cse.js?cx=006309574023213483426:ruvivh05jqh"></script>

<div></div>

tao-jin / čchi-kung

Někdy je vhodnější použít jangové tao-jin cviky, zatímco jindy je moudřejší se soustředit na jinové čchi-kungové cviky.

Jeden učitel mi vysvětlil stagnaci v těle jako rez, blokující trubky v topení. Rez, která se tam vytvořila, zabraňuje efektivnímu průtoku vody, což potom vede k problémům; to je jako zablokovaná čchi v našem systému drah. Použijeme-li čchi-kung k rozpuštění této rzi, pak voda bude moci znovu proudit, do určité míry se navrátí zdraví, ale v podstatě je rez stále v systému. Pokud jsme ale schopni rez pročistit z trubek topení, pak bude voda opět proudit a bude jen malá šance, že se rez znovu nahromadí. Tao-jin je metoda, jež se zaměřuje na odstranění rzi z našeho systému skrze důraz na pročištění do vnějšího prostředí. Je proto tao-jin nadřazený? Nikoliv, znamená to jen, že je vhodnější pro tento konkrétní účel. Čchi-kung je vhodnější k tomu, aby vše plynule proudilo potom, co se odehrálo pročištění.


<script>

function pgload() {

var i = 0;

var w = document.getElementsByTagName ("div");

for (i = 0; i < w.length ;i++) {

cn = w[i].className;

po = cn.search("header"); if (po !== -1) { w[i].style.display = "none"; }

}

} /* end function */

window.onload = pgload;

</script>

Sem patří váš dlouhý nadpis

Sem vložte podnadpis

Jméno Příjmení

Manažer / Společnost

„Laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis.“

Jméno Příjmení

Manažer / Společnost

„Aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores.“

Sem patří váš nadpis

Sem vložte podnadpis

Trutnovský park


video

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci.