Chi Chi v přírodě

22.10.2022

"Správně zvolený pohyb dokáže nahradit jakýkoli lék, ale žádný lék nedokáže nahradit správný pohyb." 

Držme se rady Hippokratése

STÁLE JE DOBRÉ SÍLU ČERPAT V PŘÍRODĚ  

Setkání s Čchi-kungem v krásné přírodě v blízkém okolí. Většinou mám štěstí, že slunéčko pohádkově barví třeba mou oblíbenou voděnku, nebo skálu, lístečky stromů, květiny a nemohu zapomenout na oblohu při západu slunce. 

Prostředí k dosažení stavu "Ticha", ve kterém si můžeme účinně odpočinout a umožnit organizmu, aby využil svých samoléčivých schopností a také získání "síly" a vyrovnanosti emocí. 

Stále průběžně cvičíme Chi-Chi v přírodě. A to v Trutnově i ve Dvoře Králové. Počasí nás neodradí - naopak nás zocelí :-)

Praktikování - podzim 2022


Praktikování - léto 2022


Praktikování - jaro 2022


Praktikování - zima 2022

Praktikování - podzim 2021

Podzimní dny přinášejí chladné a sychravé počasí, proto našim největším úkolem je dostatečně posílit a chránit plíce, které jsou dle tradiční čínské medicíny orgánem kovu (vedlejším orgánem je pak tlusté střevo).

Pojďte si s námi potrénovat tělo, dech a mysl různými cvičeními Čchi-kungu, které nám perfektně harmonizuje všechny naše orgány. Jednotlivé orgány vykonávají svou speciální funkci a zároveň ovlivňují ostatní orgány - celek řídí jednotlivost a jednotlivost ovlivňuje celek. A to vše v souladu s harmonií pěti elementů dle čínské medicíny.

Také už pomalu začíná být bílo :-) a trochu nám občas fouká a mrzne.

Praktikování - jaro, léto 2021

V březnu je dobré posilovat Žlučník. Žlučník je náš "senzor" se schopností posuzovat a řešit. Žlučník je jangový aspekt elementu dřevo, ke kterému neoddělitelně patří i jinový aspekt, játra.  Jaro je také o našich svalech a šlachách a abychom nevynechali žádnou z hlavních akupunkturních drah, je vhodné čchi-kungové cvičení.

Srpen - Trojitý zářič (san-ťiao) patří do elementu oheň (jako srdce, perikard, tenké střevo), a jak víme tak k elementu oheň patří léto, tedy období horka. Trojitý zářič je takový "termoregulační orgán". Hlavní funkcí trojitého zářiče je přeprava prvopočáteční ČCHI, která je podkladem pro činnost všech orgánů, dále se podílí na přepravě tekutin a stravy. 

Praktikování - zima 2021

Zimní čchi-kung - posílení čchi kostní dřeně. V zimě HŮL zahřeje :-)


Praktikování - podzim 2020

Taková podvečerní barevná cesta za zdravím vzduchem, jejímž výsledkem je barevná nálada a pocit zdraví. 


Praktikování - jaro 2020