Ozdravný pobyt v přírodě a Čchi-kung

13.04.2020

Správně zvolený pohyb dokáže nahradit jakýkoli lék, ale žádný lék nedokáže nahradit správný pohyb.

Hippokratés

Imunitní systém je neuvěřitelně variabilní a zároveň křehký regulační systém lidského organismu v konfrontaci s přírodou.

Co můžeme dělat pro svůj imunitní systém?

Kromě dostatečného příjmu vitaminů a minerálních látek, dostatečně tělo zásobit bílkovinami, které tvoří důležité aminokyseliny apod.
Můžeme také pro imunitní systém udělat mnohem víc. Například:

  • Vhodné je vyhýbat se stresu 
  • a naopak se věnovat přiměřenému pohybu
  • a více být na zdravém vzduchu a slunci

Malá ukázka cvičení pro mé přátele, kteří se mnou Čchi-kung praktikují :-) 


Právě pravidelný pohyb, nejlépe na čerstvém vzduchu, je přirozená cesta k posílení imunitu. Cvičení má v tomto ohledu ještě další pozitivní dopad: snižuje úroveň stresu, což je další obrana před infekcemi. 

Pohyb totiž přirozeným způsobem podporuje kardiovaskulární systém, lymfatický systém, ale také při něm tělo vyplavuje endorfiny, které nám zlepšují náladu a přinášejí radost.   

Pravidelným cvičením se tělo postupně mění, vzrůstá jeho pohyblivost. Díky pomalým pohybům v souladu s hlubokým dýcháním se rozproudí zablokovaná čchi (životní síla) v hlavních energetických centrech a viditelně se uvolní nahromaděný stres a napětí po celém těle.   

Smyslem cvičení čchi-kung je aktivovat v těle zablokovanou energii čchi v tzv. meridiánech, energetických drahách. Cvičení čchi-kung pomůže přivést oběh tělesné čchi do harmonie s přírodními cykly. 

Procházky a jejich pozitivní vliv na množství zdravotních neduhů

Budete překvapeni, když zjistíte, jak může koupání v lesních studánkách či potocích nebo i pouhé procházky v parcích poskytovat jednoduchý a účinný způsob zlepšení zdraví a mít příznivý vliv na vnitřní pohodu. 


Mějte se na pozoru před uměle lidmi vytvořenými náboženstvími, abyste mohli poznat to pravé, které nestvořil člověk. Je obsaženo ve stromech, v řekách, na horách, ve hvězdách, ve vás, v lidech, kteří vás obklopují - je obsaženo všude.

Osho